
Indoor Lighting
Surface Downlight 20W
SKU: ITL-DWN-031
Surface mounted cylindrical downlight
Best Price GuaranteedDirect factory pricing
3 Year WarrantyComplete peace of mind
Pan India DeliveryFast & secure shipping
| Wattage | 20W |
| Voltage | 220-240V AC |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >90 |
| IP Rating | IP20 |
| Lifespan | 50,000 hours |
| Warranty | 3 Years |
| Certification | BIS, CE, RoHS |
You May Also Like



